W niedzielę turniej olimpijski siatkówki plażowej w Tokio otworzyli dwie polskie pary, Piotr Kantor – Bartosz Łasiak i Grzegorz Fijałek – Michał Bryl.

Kantor – Łosiak turniej olimpijski rozpoczęła od zwycięstwa z japońskim duetem, Ishijima – Shiratori. Polacy zwyciężyli w dwóch setach 21:15 i 21:14 i zdobyli 2 pkt do tabeli grupy F. W obu partiach początek był dość wyrównany, choć w pierwszym secie Polacy ani razu nie oddali prowadzenia, zaś rywalom zaczęli odjeżdżać w jego środkowej fazie. Podobny przebieg miała druga patia, choć tym razem Polacy wyszli na prowadzenie dopiero po przerwie technicznej. Seria punktów zdobyta przez Kantora i Łosiaka pozwoliła im wypracować bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca spotkania.

Zwycięstwo w grupie E odnieśli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy mierzyli się z marokańską parą Abicha – Egraoui. Marokańczycy przysporzyli pewnych problemów Polakom w pierwszym secie, gdy przed przerwą dobrze funkcjonowały ich kontry, gdyż udało im się bronić zagrywki Polaków. Ostatecznie Fijałek Bryl wygrywają w dwóch setach 21:17, 21:10.