Sztafeta kobiet 4×400 zdobyła srebrny medal w finale olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Zwycięstwo odnoszą Amerykanki.

Półfinałową rywalizację Polki w składzie Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik wygrały z czasem 3 minut 23 sekund 10 setnych sekundy.

W finale w naszej sztafecie miejsce Anny Kiełbasińskiej zajęła Natalia Kaczmarek.

W finałowej rywalizacji bezapelacyjne zwycięstwo odniosły Amerykanki, które od początku do końca cieszyły się pewnym prowadzeniem. Występ Polek zwieńczyła Justyna Święty-Ersetic, która na ostatniej zmianie była naciskana przez sztafetę jamajską i kanadyjską, ale ostatecznie wybroniła się i do mety dotarła jako 2. Czas polskiej sztafety wyniósł 3 minuty, 20 sekund i 53 setne sekundy. Zwyciężczynie z USA linię mety przekroczyły z czasem 3 minut, 16 sekund i 85 setnych sekundy. Stawkę medalistek uzupełniają Jamajki.