tenis

Iga Świątek zwyciężyła ćwierćfinałowy mecz turnieju tenisowego Ostrava Open 2021. Polka w walce o półfinał pokonała Jelenę Rybakinę, z którą wczoraj przegrała Magda Linette.

Pierwszy set to prawdziwy roller coaster. Polka dzięki błędom serwisowym rywalki przełamała ją już w trzecim gemie, po czym wygrała kolejne swoje podanie, ale następnie straty zaczęła odrabiać Kazaszka, która wygrała kolejne trzy gemy. Ostatecznie o losach seta decydował tie break. W nim sporo błędów Polki. Zagrania w siatkę, w aut, ale poza kort w decydującym momencie piłkę posłała też Rybakina i Świątek wygrała decydującego gema do 5.

Drugi set znacznie bardziej spokojny. Świątek zaczęła go od dobrego serwisu, po czym błędy na serwisie popełniała jej rywalka i Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Rybakina ugrała tylko dwa gemy i przegrała z Polką 2:6.

Iga Świątek – Jelena Rybakina 7:6 (7:5) 6:2