Zaopatrzone przed sezonem przez zacnych sponsorów siatkarki Stali Mielec pokonały na inaugurację 1 ligi kobiet Wieżycę 2011 Politechnikę Gdańską Stężyca 3-0. Beniaminek zaplecza ekstraklasy mimo ekipy skazanej na pożarcie zaprezentował się na Podkarpaciu dość korzystnie, mając szansę w ostatnim secie na przedłużenie rywalizacji.

Dwa pierwsze sety miały podobne oblicza. Konsekwentna gra doświadczonej, choć przemeblowanej przed sezonem ekipy gospodyń doprowadziła do kilku punktowej przewagi, a potem kontrolowania przebiegu gry. Obie partie zakończyły się zresztą identycznymi wygranymi miejscowych – do 20.

Niespodzianką był zwrot sytuacji w trzecim secie, w którym akademiczki złapały rytm gry, powiększały przewagę i wyszły już na 7. punktowe prowadzenie (6:13). W centralnej części seta mielczanki za sprawą Molendy i Brydy się obudziły, z kolei gdańska młodzież nie uchroniła się od błędów. Po technicznym zagraniu Hnatyszyn mielczanki złapały nareszcie przyjezdne (19:19), a w końcówce wyszły na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca.

ITA TOOLS Stal Mielec – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

MVP: Katarzyna Bryda

Stal: Molenda, Bryda, Mras, Urbanowicz, Szczygioł, Muszyńska, Hnatyszyn, Samul
Wieżyca: Rejment, W.Kubryn, Kuligowska, Milkowska, O. Kubryn, Lendzioszek, Markiewicz, Malinowska, Kulig, Nowacka i Duszyńska Dąbrowska