2021.03.19 Giwice Pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2020/2021 Piast Gliwice - Cracovia N/z Rivaldo Junior, Tomasz Jodlowiec Foto Rafal Rusek / PressFocus 2021.03.19 Giwice Football Polish PKO Ekstraklasa season 2020/2021 Piast Gliwice - Cracovia Rivaldo Junior, Tomasz Jodlowiec Credit: Rafal Rusek / PressFocus

Komplet punktów w meczu 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy wywozi z Gliwic Cracovia. Hat-tricka w tym spotkaniu zanotował Pelle van Amersfoort.

Do przerwy Cracovia prowadziła 2:1, choć to Piast jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. W 10. minucie piłka po rykoszecie znalazła się pod nogami Damiana Kądziora, który odnalazł się w polu karnym i pewnie pokonał bramkarza gości. Ci do wyrównania doprowadzili w 19. minucie. Z rzutu wolnego będącego jakby krótkim różnym dogrywał z prawej strony Siplak, zaś piłkę głową do siatki skierował nabiegający na krótszy słupek, Rapa.

W 34. minucie znów stały fragment dla Cracovii i znów z prawej strony dogrywa z wolnego Siplak. Tym razem głową bramkę zdobył van Amersfoort.

Wraz z początkiem drugiej połowy Cracovia powiększyła swoje prowadzenie. W 58. minucie świetnym podaniem został obsłużony Knap, który wbiegł w pole karne, lecz jego strzał w sytuacji sam na sam zatrzymał Plach. Ten jednak był bez szans przy dobitce van Amersfoorta, który po raz drugi zapisał się na liście strzelców.

Kilkadziesiąt sekund później gliwiczanie zdołali złapać kontakt. W 60. minucie po dograniu z lewej strony główkował Toril, ale piłka zatrzymała się na obrońcach. Zamieszanie pod bramką Cracovii wykorzystał jednak Ameyaw, który bez zastanowienia uderzył na bramkę dając swojej drużynie kolejnego gola.

Na nic się to jednak nie zdało, gdyż Cracovia była w tym meczu niezwykle skuteczna. W 71. minucie znów do siatki trafił van Amersfoort, po tym jak chwilę wcześniej płaskim podaniem w pole karne obsłużył go Pestka.

Dzięki wygranej Cracovia wskakuje na 8. miejsce w tabeli. W dotychczasowych meczach zdobyła 12 punktów. Piast gdyby wygrał byłby 7., a tak będzie 13. z dorobkiem 10 punktów.

PKO Ekstraklasa – 9. kolejka                                                                                  Piast Gliwice 2:4 Cracovia                                                                                          Bramki: 10′ Kądzior, 60′ Ameyaw – 19′ Rapa, 34′ van Amersfoort, 58′ van Amersfoort, 71′ van Amersfoort

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Huk, Mosór, Katranis – Chrapek (55. Lipski), Sokołowski – Steczyk (46. Alves), Kądzior (89. Pyrka), K. Vida (54. Ameyaw) – Toril (76. Stojiljković)

Cracovia: Hrosso – Rapa, Rodin, Jugas, Pestka – Knap (73. Hebo Rasmussen), Hanca (90+5′ Myszor), van Amersfoort, Sadiković (72. Ogorzały), Siplak (72. Lusiusz) – Álvarez (67. Loshaj)