KOBI JORDAN SIMMONS

Nieudany debiut Arged BM Slam Stali Ostrów w Lidze Mistrzów. Po dobrej pierwszej połowie, a zwłaszcza drugiej kwarcie mistrzowie Polski oddali pole gry po zmianie stron, przegrywając ostatecznie różnicą 5. punktów.

W grupie obok Stali i Manresy są drużyny Pinar Karsyaka Izmir i Hapoel Bank Yahav Yerozolima.

Spotkanie w Hiszpanii zaczęło się lepiej dla gospodarzy. Manresa prowadziła 8:4, a kilka akcji później 14:6. Ostrowianie potrafili jeszcze zmniejszać straty do rywali do dwóch oczek, ale Manresa potrafiła skutecznie odpowiadać. Gdy jednak mistrzowie Polski dodali do swojej gry celne trójki po takim trafieniu Denzela Anderssona było 19:20 dla gości. W końcówce dwa ważne trafienia zaliczyli gospodarze co dało im prowadzenie. Jednak po wznowieniu gry ostrowianie nie zwalniali tempa i po nie co ponad trzynastu minutach wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Mistrzowie Polski złapali wiatr w żagle i połowie kwarty ostrowianie uciekali rywalom. Gdy zza  łuku trafił Jarosław Mokros zdenerwowany trener gospodarzy w krótkim odstępie czasu wziął dwa czasy, a przewaga gości wzrastała do dziesięciu oczek. I na tym polski zespół nie zatrzymywał się. Stal potrafiła zaliczyć serię 20:4 w tej kwarcie. Po pierwszej połowie podopieczni Igora Milicica mieli jedenaście oczek przewagi.

Przerwa podziałała na hiszpański zespół mobilizująco. Szybkie osiem punktów z rzędu sprawiło, że Manresa wróciła do gry. W odpowiedzi swoje punkty zdobywali Jarek Mokros oraz Denzel Andersson. M.in. właśnie punkty tej dwójki sprawiły, że Stal była ciągle na prowadzeniu. Bardzo ważnym zawodnikiem mistrzów Polski był James Palmer. Jednak przypłacając to czterema przewinieniami. W kolejnej części spotkania Dani Garcia doprowadził do remisu, a Guillem Jou dał hiszpańskiej ekipie przewagę. Później świetne wejścia Daniego Pereza powiększały prowadzenie gospodarzy i utrudniało gonienie wyniku. Ostatecznie Baxi wygrało 81:76.

Baxi Manresa – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:76 (24:20, 11:26, 22:16, 24:14)

Baxi: Jou 18, Thomasson 17, Bako 15, Maye 8, Perez 7, Sima 4, Garcia 3, Martinez 3, Moneke 2, Steinbergs 2, Valtonen 2, Francisco 0

Arged BM Stal: Young 16, Andersson 14, Palmer 14, Simmons 12, Mokros 9, Kulig 6, Drechsel 5, Florence 0, Załucki 0