Jakub Schenk fot: polski-sport.com

Trefl pokonuje MKS Dąbrową Górniczą 82:81 w Sopocie. Tym samym gospodarze prowadzą 2:0 w rywalizacji o półfinał Orlen Basket Ligi. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Schenk – 20 punktów, trzy zbiórki, dziewięć asyst, który ostatnim rzutem dał zwycięstwo swojej drużynie.

Spotkanie zainaugurował Dominik Wilczek z MKS-u, trafiając za trzy punkty. Trefl odpowiedział za to czterema punktami w wykonaniu Andy’ego Van Vlieta i Geoffreya Grosella. Drużyna z Dąbrowej, zaliczyła serię siedmiu punktów z rzędu. Tym samym prowadziła 12:4, a trafiali m.in. Tayler Persons i Nicolas Carvacho. Gospodarze próbowali ich gonić, ale przewaga wzrosła do dziesięciu punktów. Kwartę goście kończyli z różnicą pięciu punktów, na ich korzyść.

Drugą kwartę otworzył Marc Garcia, zdobywając cztery punkty i zwiększając przewagę do siedmiu punktów. Dodatkowo Marcin Piechowicz trafił za trzy, a przyjezdni prowadzili dziesięcioma oczkami. Za to miejscowi zmniejszyli stratę do jednego punktu, a była to zasługa Jakuba Musiała i jego trzech trójek z rzędu. Mimo to podopieczni trenera Balibrei, zaliczyli serię siedmiu punktów z rzędu. Prowadzenie wzrosło do ośmiu punktów, ale skuteczną grą w ataku, gospodarze doprowadzili do prowadzenia 44:43.

Po przerwie MKS gonił rywala, ale on skutecznie utrzymywał przewagę. Celnie trafiali Auston Barnes i Aaron Best, a na ośmiopunktowe prowadzenie wyprowadził ich Groselle. Goście musieli włączyć szósty bieg, aby nie stracić szansy na zwycięstwo. Swoje akcje kończyli Persons i Lovell Cabbill, ale ich strata nadal wynosiła siedem punktów na koniec kwarty.

Ostatnia kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Dąbrowej, trafiając trzy trójki z rzędu. Prowadzili tym samym 67:65, ale gospodarze szybko ich dogonili. Za sprawą Jakuba Schenka i Mikołaja Witlińskiego, prowadzili 76:67. Przyjezdni wykorzystali za to cztery rzuty osobiste i dołożyli dwa punkty, a ich strata wynosiła już tylko trzy punkty. Po chwili wyszli nawet na prowadzenie 81:80, dzięki Błażejowi Kulikowskiemu i Xeyriusowi Williamsowi. Lecz ostatnia akcja Schenka, dała finalne zwycięstwo drużynie Trefla.

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza: 82:81 (15:20,29:23,21:15,17:23)

Trefl Sopot: Schenk 20, Groselle 13, Musiał 11, Van Vliet 8, Best 8, Witliński 7, Scruggs 5, Zyskowski 5, Barnes 5

MKS Dąbrowa Górnicza: Persons 23, Wilczek 14, Garcia 14, Kulikowski 12, Carvacho 6, Słupiński 4, Williams 4, Piechowicz 3, Cabbil 1, Kucharek 0