Grupa Azoty Chemik Police, fot. Anna Kmiotek, polski-sport.com

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wciąż z kompletem punktów. Mistrzynie kraju mimo przegranego premierowego seta w Łodzi, złapały właściwy rytm bez problemu wygrywając w 2. kolejce TAURON Ligi z odmłodzonymi Grot Budowlanymi 3-1.

W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się po dwa razy w fazie zasadniczej i fazie play-off. Łodzianki wygrały tylko raz, w domowym meczu sezonu regularnego. Dziś w składzie Chemika pojawi się Maria Stenzel, która przez trzy poprzednie sezony była jedną z najważniejszych siatkarek Grot Budowlanych.

Łodzianki zagrały bardzo dobrze w pierwszym secie – z odwagą, pomysłem, niezłym serwisem oraz pierwszą akcją. To wystarczyło na chyba trochę zaskoczone mistrzynie Polski. W ataku liderką Grot Budowlanych była Monika Fedusio, a siatkarki trenera Jakuba Głuszka walczyły w każdej akcji, zwyciężając ostatecznie do 20.

To było jednak wszystko na co stać było tego wieczora siatkarki z Łodzi. Chemik poprawił w kolejnych setach zagrywkę i rozgrywająca Martyna łazowska często zmuszona była do biegania, a skrzydłowe atakować z wysokiej piłki. Policzanki zdobyły aż czternaście punktów blokiem, podczas gdy miejscowe tylko 5. Trzy kolejne partie były bardzo podobne, Chemik w pełni kontrolował ich przebieg. bardzo sprytnie na siatce grały dwie serbskie skrzydłowe, skuteczne były środkowe, a na niezłe oceny za rozegranie zasłużyła Naiane De Almeida Rios. Dobre wejście zaliczyła także Martyna Czyrniańska, która zastąpiła Martynę Łukasik.

Grupa Azoty Chemik stracił wprawdzie pierwszego seta w rozgrywkach, lecz na razie jest jedyną ekipą TAURON Ligi (w poniedziałek gra jeszcze E.LECLERC MOYA Radomka Radom), która nie straciła punktu w trzech rozegranych kolejkach. Z kolei siatkarki Grota popełniły zdecydowanie zbyt wiele prostych, niewymuszonych błędów, by móc wygrać z Chemikiem coś więcej niż seta.

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:20, 17:25, 18:25, 16:25)

MVP: Iga Wasilewska

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Szczurowska, Skomorowska, Łysiak

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska

Źródło: tauronliga.pl