Skuteczna Ślęza w trzeciej kwacie pokonuje na wyjeździe Energę Toruń. Podwójną zdobycz zaliczyła Anna Jakubiuk dla Ślęzy.

Pierwsza kwarta była wyrównana z minimalną przewagą przyjezdnych. Torunianki prowadziły tylko przez chwilę (trzykrotnie 1-2 punktami), natomiast wrocławianki odskakiwały na cztery oczka. W drugiej kwarcie Ślęza prowadziła przez moment sześcioma punktami, ale gospodynie skutecznie odpowiadały i po punktach Sciafe był remis 25:25, a kilka chwil później to Energa prowadziła po trafieniach Sarr i Bennet nawet 43:37. W końcówce Ślęza zdążyła zmniejszyć tylko część strat. Po zmianie stron na początku trzeciej kwarty był jeszcze remis 47:47. Jednak sygnałem do ataku był trójka Moniki Jasnowskiej wyprowadzająca przyjezdne na sześć punktów przewagi.W tym momencie uaktywniła się w Ślęzie Dominique Wilson. Dzięki jej trafieniom przyjezdne budowały przewagę. Powoli różnica rosła, a celną trójka kwartę kończy Julia Drop. To trafienie ustaliło wynik po trzydziestu minutach na 54:68. Czwartą odsłonę skutecznie rozpoczęła Monika Drop. Później kolejne zawodniczki dołączały się, ale mimo, że przewaga dwukrotnie wynosiła już 17 oczek torunianki próbowały zmniejszać straty. Na niespełna 2,5 minuty do końca Ślęza prowadziła 74:87 i to wystarczyło by dowieźć do końca wygraną.

Energa Toruń – 1KS Ślęza Wrocław 77:92 (16:20, 27:21, 11:27, 23:24)

Toruń: Sarr 22, Bennett 14, Pszczolarska 13, Scaife 11, Wieczyńska 6, Adebayo 6, Nowicka 3, Podkańska 2
Wrocław: Jakubiuk 23 (12zb), Wilson 19, Jasnowska 16, Bright 15 (10zb), Stefańczyk 9, Drop 8 (10 as), Szmyrka 2