Grupa Azoty Chemik Police – jak na mistrza kraju przystało – zagrała na swoim poziomie i po niewielkiej dawce emocji wygrała w trzech setach z #VolleyWrocław. 8. kolejka TAURON Liga tradycyjnie będzie kontynuowana do poniedziałku.

Od początku spotkania Chemik miał okazję pokazał swoją moc. Świetnym otwarciem popisała się Bojana Milenković, a przez dobre kilka minut jedyną udaną akcję gości miała Andrea Kossanyiova. Policki zespół objął 6. punktowe prowadzenie (7:1), a rywalki choć parę razy odkuły się w premierowej fazie, były wyraźnie zgaszone. Totalna dominacja Chemika widoczna była do końca partii, w końcówce której wyróżniała się Martyna Czyrniańska. Obok ataków, zaprezentowała dwa asy serwisowe, a ten drugi zdecydował o rozstrzygnięciu seta (25:12).

Po zmianie stron policzanki nie były już tak aktywne i choć nieznacznie prowadziły, Karolina Fedorek doprowadziła do wyrównania (9:9). Wtem dwa udane zagrania Czyrniańskiej oraz zbicie Jovany Brakocevic-Canzian dały gospodyniom 3. punktowy odskok (12:9). O tej pory mistrzynie kraju skupiły się na kontrolowaniu seta i chociaż wrocławianki grały o niebo lepiej niż w pierwszym secie a dystans dzielił ich niewielki, nie były w stanie dorównać konkurentkom. 2-5 punktów przewagi utrzymywały się do końca seta, którego atakiem zamknęła Milenković (25:22).

Dopiero w trzecim secie przyjezdne stoczyły wyrównaną walką, w której prowadzenie zmieniało właścicielki. W zaawansowanej środkowej fazie odsłony był notowany jeszcze rezultat po 17., lecz ataku wrocławianek nie skończyła Rasińska, a Brakocevic-Canzian atomowym atakiem dała miejscowym bezpieczne prowadzenie (19:17). Na finiszu dwa razy asem serwisowym popisała się Naiane Rios, a mecz atakiem w narożnik boiska zamknęła Aleksandra Lipska (25:20).

Grupa Azoty Chemik Police – #VolleyWrocław 3:0 (25:12, 25:22, 25:20)

MVP: Bojana Milenković

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska.

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Rasińska, Kossanyiova, Bałucka, Murek, Szady, Pańko, Chorąża, Kaczmar, Fedorek, Stencelewska, Adamek, Bodasińska.