fot: Twitter.com @_Ekstraklasa_

Na zaśnieżonym boisku w Gliwicach Piast podejmował Termalicę. To był dobry mecz, który udanie otworzył 16. kolejkę spotkań. Lepszym w tym pojedynku mimo początkowej straty okazał się zespół gospodarzy.

Pierwsza połowa

W meczu działo się od samego początku. Już w 3. minucie sędzia podyktował karny dla Termaliki. Jedenastki nie wykorzystał jednak Roman Gergel! Chwilę później okazję na objęcie prowadzenia miał już Piast. Największą chrapkę na bramkę miał Damian Kądzior, który w 5. a potem 12. minucie zatrudnił Loskę.

Piast napierał, lecz nie mógł się wstrzelić. Przyjezdni wyczekali gospodarzy i skuteczną kontrę przeprowadzili tuż przed gwizdkiem na przerwę. Z piłką minął się Czerwiński, co skutkowało tym, że Muris Mesanović znalazł się oko w oko z Plachem. Zawodnik Termaliki wyszedł z tego pojedynku zwycięską ręką.

Druga połowa

Po powrocie na murawę Słoniki mogły podwyższyć prowadzenie, lecz w dogodnej sytuacji pomylił się Śpiewak. Piast odpowiedział, najlepiej jak tylko potrafił, czyli golem wyrównującym. Strzelcem bramki został Jakub Czerwiński, który skierował futbolówkę do bramki strzałem z główki po stałym fragmencie gry.

Chwilę później mogło być już 2:1, ale Termalica wybroniła się. Co jednak miało się stać, stało się w 71. minucie. Kolejne minuty przewagi gospodarzy zwieńczone zostały bramką Patryka Sokołowskiego. Zawodnik z Gliwic strzelał na raty, lecz gola ostatecznie zdobył. W 75. minucie Loska został ponownie zatrudniony, ale tym razem wyszedł zwycięską z pojedynku z Torilem.

Piast Gliwice – Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
Bramki: 52′ Czerwiński, 71′ Sokołowski – 45+3′ Mesanović

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Mosór, J. Czerwiński, Katranis (90. Holúbek), Sokołowski, Hateley, Kądzior (84. Steczyk), Chrapek, K. Vida, Stojiljković (58. Toril)
Rezerwowi: Szymański – Ameyaw, Holúbek, Lipski, Munoz, Pyrka, Steczyk, Toril, Winciersz

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Kukułowicz (79. Grabowski), Putiwcew, Biedrzycki, Wasielewski (89. Modelski), Hubínek, Wlazło, Stefanik (79. Bonecki), Gergel (62. Ma. Zeman), Śpiewak, Mešanović
Rezerwowi: Budziłek – Bonecki, Grabowski, Modelski, Pek, Vasil, Ma. Zeman