W meczu 10. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź podjęły Pałac Bydgoszcz. Mecz zakończył się szybkim 3:0 dla gospodyń!

To była prawdziwa deklasacja! Siatkarki reprezentujące Pałac Bydgoszcz musiały znieść dużą porażkę z Łodziankami. Wszystko zaczęło się już od pierwszego seta, w którym gospodynie pokonały przyjezdne 25:14 nie pozostawiając złudzeń kto reprezentuje o klasę wyższy poziom. Siatkarką z Bydgoszczy przede wszystkim brakowało skutecznego ataku, który był ciągle podbijany przez przeciwniczki po drugiej stronie boiska.

Nie lepiej sytuacja wyglądała w kolejnym secie. W nim również wysoko, bo 25:16 zostały pokonane siatkarki z Bydgoszczy. Szczególnie wyróżniała się Zuzanna Górecka, która była wspierana z trybun przez swojego partnera, byłego reprezentanta Polski Zbigniewa Bartmana.

Trzeci set był już tylko postawieniem kropki nad i. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie potrafiły nawiązać walki z rywalkami i przegrały tego ostatniego seta tak samo jak pierwszego 25:14.

Pałac Bydgoszcz zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce i ciężko oczekiwać, żeby po takiej grze jak dzisiaj miały szansę przesuwać się w górę Tauron Ligi. Natomiast Grot Budowlani Łódź zajmują wysokie czwarte miejsce.

Grot Budowlani Łódź vs Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14;25:16;25:14)

MVP: Zuzanna Górecka

Budowlani Łódź: Fedusio, Lisiak, Cleger, Górecka, Centka, Łazowska, Łysiak, Skomorowska.

Pałac Bydgoszcz: Balmas, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bałdyga, Haak, Saad, Mazurek, Kobus, Różyńska