#VolleyWrocław nie powiększył meczem z Radomką swojego konta punktowego, przegrywając w 11. serii na własnym parkiecie z Radomką 1-3. O sukcesie radomianek zdecydowała lepsza postawa na finiszach trzech partii.

Jako zespół jesteśmy bardzo zmotywowane, by w tym meczu walczyć o punkty i piąć się w ligowej tabeli. Przed nami trudny rywal z klasowymi zawodniczkami w składzie. Gwarantuje, że w Orbicie będą superemocje, a oprócz tych boiskowych – możecie wesprzeć Szlachetną Paczkę, czy zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, który zapowiedział wizytę w hali – powiedziała Joanna Chorąża, przyjmująca #VolleyWrocław.

Radomianki w końcówce pierwszej partii były mocno naciskanie. Prowadziły m.in. 20:14, a następnie ich przewaga malała – 19:22, 23:24. Zespół gości był zdecydowanie lepszy w bloku 2-7. W szeregach wrocławianek imponowała Natalia Murek, która zdobyła osiem punktów.

W następnym secie mieliśmy znowu emocje w końcówce. Od połowy partii (7:8) inicjatywę przejęły gospodynie – 13:10, 21:18. Wydawało się, że wygrają. Prowadziły bowiem 23:19 i straciły sześć punktów z rzędu, Po dziewięć punktów dla przyjezdnych w dwóch setach zdobyły Katarzyna Zaroślińska-Król i Freya Aelbrecht.

Trzecia partia przebiegała już pod dyktando wrocławianek, które prowadziły m.in. 12:9, 15:9 i 21:17. Gospodynie poprawiły grę blokiem. Do Natalii Murek, liderki gospodyń w zdobywaniu punktów, dołączyła Marta Wellna, która po trzech partiach miała ich dwanaście. Czwarty set został już pewnie wygrany przez E.LECLERC MOYA Radomkę, która utrzymała kontakt z czołówką i do trzeciego ŁKS Commercecon Łódź traci dwa punkty.

#VolleyWrocław – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 17:25)

MVP: Freya Aelbrecht

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyiova, Bałucka, Murek, Szady, Pańko, Chorąża, Kocić, Kaczmar, Fedorek, Stancelewska, A. Adamek, A. Bodasińka

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Szczepańska, Wójcik, Zarońslińska-Król, Aelbrecht, Efimienko-Młotkowska, Alanko, Lazić, Biała, Moskwa, Marković, Skorupa, Witkowska

Źródło: tauronliga.pl