fot: YouTube

Motor Lublin po zaciętym meczu w Pucharze Polski z Legią Warszawa powrócił do ligowych rozgrywek. Ich przeciwnikiem były rezerwy Śląska Wrocław. Podopieczni Marka Saganowskiego kontrolowali przebieg gry i wygrali to spotkanie 2:0.

Pierwsza połowa

Motor Lublin od początku spotkania miał więcej z gry. Po pierwszym kwadransie meczu zaczął mocniej napierać na rywali i to przyniosło efekty już w 20. minucie. Damian Sędzikowski spróbował uderzyć na bramkę i zrobił to na tyle celnie, że pokonał bramkarza rezerw Śląska Wrocław.

Przyjezdni próbowali się zorganizować w ofensywie, lecz ta sztuka nie wychodziła im za dobrze. Podopieczni Marka Saganowskiego kontrolowali przebieg spotkania i starali się podwyższyć swoje prowadzenie jeszcze przed przerwą. Miejscowi dopięli swego w 43. minucie meczu. Tym razem na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy gracz całej ligi, czyli Michał Fidziukiewicz.

Druga połowa

Śląsk rzucił się do odrabiania strat w drugiej połowie, ale Motor był na to przygotowany. Ze starań wrocławian nie wynikło więc nic konkretnego. Przyjezdnym zależało na dogonieniu wyniku, więc produkowali się w rozegraniu i ofensywy, podczas gdy Motor starał się mądrze gospodarować piłką przy konstruowaniu swoich akcji.

Nowo wprowadzeni zawodnicy na niewiele się zdali, ponieważ nie zmienili oni obrazu gry. Motor Lublin dowiózł korzystny wynik i mógł cieszyć się z trzech oczek zatrzymanych na swoim koncie. Gracze z Lublina spędzą więc zimę, tuż pod strefą barażową tracąc dwa oczka do miejsca wyżej. Rezerwy Śląska uplasowały się na jedenastej lokacie.

Motor Lublin – Śląsk Wrocław II 2:0 (2:0)
Bramki: 20′ Sędzikowski, 43′ Fidziukiewicz

Motor Lublin: Madejski – Błyszko, Swędrowski, Fidziukiewicz, Moskwik, Cichocki, Wójcik, Sędzikowski, Kusiński, Ryczkowski, Ceglarz
Rezerwowi: Budzyński – Radkowski, Olejniczak, Szmigiel, Gryglak, Jakubiak, Stawny, Bargiel

Śląsk II Wrocław: Burta – Boruń, Caliński, Celeban, Pawelec, Wypart, Młynarczyk, Michalski, Bukowski, Zylla, Idzik
Rezerwowi: Kiełpin – Rozmus, Firlej, Ropski, Król, Vitinho, Polak, Kafel, Rak

Zobacz więcej:

PŚ w Wiśle: Hoerl wygrywa. Stoch najlepszym z Polaków

Fortuna 1 Liga: Głogów niezdobyty! Widzew Łódź wyjeżdża z punktem

Fortuna I Liga: Gradobicie goli w Gdyni! Arka na szóstkę zdominowała Stomil!

Drużyna Jarosława Niezgody awansowała do finału MLS!

PGNiG Superliga (M): 70 trafień w Piotrkowie i kolejny sukces Łomża Vive. O zwycięstwach Wybrzeża i kaliszan przesądziły detale