fot: YouTube

10. kolejka zmagań w PlusLidze nie przyniosła wielu niespodzianek. Większość spotkań kończyła się już w trzech setach. Tym razem żaden z meczów nie liczył sobie pięciu odsłon. Oto przedstawienie wydarzeń z każdego meczu ostatniej kolejki PlusLigi.

Piątkowy mecz

Niepokonana dotychczas Zaksa Kędzierzyn-Koźle gościła u siebie GKS Katowice. W starciu z dziewiątym zespołem w ligowej stawce postarała się załatwić sprawę najszybciej jak to tylko możliwe. Co prawda zdarzały się większe przewagi niż 15 punktów po trzech setach, ale najważniejsze dla miejscowych to kolejne trzy punkty, które mogą dopisać do swojego konta.

Sobotnie mecze

W sobotę dobrze radzący sobie w tym sezonie AZS Olsztyn podejmował Jastrzębski Węgiel. Gospodarze mogli się produkować w obronie i ataku, ale ostatecznie nie zdołali zapunktować. No cóż, do ligowej czołówki olsztynianom jeszcze trochę brakuje.

Swoje zadanie szybko wykonała także Skra Bełchatów. Na własnym obiekcie ograła ona 3:0 Ślepsk Suwałki. Ta wygrana i pomyślne dla bełchatowian wyniki innych strać sprawiły, że z szóstej lokaty przenieśli się oni na miejsce numer 4.

Niedzielne mecze

Asseco Resovia grała w meczu prawdy z Treflem Gdańsk. Porażka rzeszowian 0:3 chyba wiele powiedziała o obecnej dyspozycji zespołu. W stolicy Podkarpacia siatkarscy sympatycy mogą być, póki co być dumni jedynie z żeńskiej drużyny. Dla Asseco sezon nie jest jeszcze stracony, ale to już nie czerwone, a bordowe światło ostrzegawcze! Trefl zaliczył trzeci triumf w tym sezonie i przesunął się z 12. na 11. lokatę.

Coraz śmielej w PlusLidze zaczął poczynać sobie tegoroczny beniaminek Luk Lublin. Tym razem ich ofiarą padła drużyna Czarnych Radom. Lublinianie wygrali 3:1. To ich czwarty ligowy triumf z rzędu!

Czerwona latarnia ligi, czyli Stal Nysa, nadal nią została. W domowym starciu z Cuprum Lubin minimalnie przegrała pierwszy set, a drugi wygrała 35:33! Potem to już jednak siatkarze z Lubina przewodzili grze i zgarnęli komplet punktów. Cuprum depcze po piętach Asseco Resovii!

Poniedziałkowy mecz

Świetny pojedynek oglądali kibice, którzy zdecydowali się śledzić mecz Projekt Warszawa – Warta Zawiercie. W pierwszym secie 31:33 triumfowali Jurajscy Rycerze. W następnych trzech góra byli już jednak warszawiacy. Dla zawiercian to dopiero trzecia porażka w tym sezonie. Projekt dzięki wygranej umocnił się na ligowym podium.