Filip Piszczek świętował pierwsze trafienie w barwach irlandzkiego Bohemian FC! Polski piłkarz ustrzelił gola na wagę remisu z Shamrock Rovers FC.

W 13. kolejce irlandzkiej ekstraklasy byliśmy świadkami meczu derbowego pomiędzy Bohemian FC, a Shamrock Rovers FC. Trafienie 28-letniego polskiego napastnika w 23. minucie okazało się kluczowe dla zespołu Filipa Piszczka, który ostatecznie zremisował u siebie 1:1. Dla Polaka była to premierowa bramka w koszulce irlandzkiego zespołu.

Piszczek na boisku przebywał do 67. minuty, po czym został zmieniony przez Dylana Connolly’ego. Pełnowymiarowy czas gry na murawie spędził Kacper Chorążka, a poza kadrą meczową znalazł się Bartłomiej Kukułowicz.

Bohemian FC plasuje się na czwartym miejscu w tabeli irlandzkiej ligi z dwudziestoma oczkami.

13. kolejka ligi irlandzkiej:

Bohemian FC – Shamrock Rovers FC 1:1

23′ 1:0 Filip Piszczek

42′ 1:1 Johnny Kenny