Na otwarcie 12. serii, a zarazem rundy rewanżowej pierwszej fazy rozgrywek TAURON Ligi w Świeciu niespodzianki nie było. Joker wprawdzie walczył o wyrwanie czegokolwiek, jednak Grot Budowlani Łódź był poza zasięgiem i odniósł pewne zwycięstwo.

Siatkarki Jokera od początku premierowego rozdania nastawiły się na walkę i dzięki skuteczności Oliveiry wyszły na prowadzenie, które błędem w ataku Zuzanny Góreckiej powiększyły do 4. punktów (7:3). Ten stan rzeczy nie spodobał się Monice Fedusio, której dobry okres gry doprowadził do wyrównania (10:10). Następnie była wymiana punkt za punkt, ale blok Twardowskiej wyniósł łodzianki na nieznaczne prowadzenie (13:15), niemniej w kolejnych akcjach nie popisała się Cleger i na prowadzenie wyszły świecianki (16:15). Potem znów obie ekipy szły po równo, ale udanie zaatakowała dla miejscowych Rachkowska, a za chwilę pomyliła się Szczurowska i w dobrym położeniu znalazły się miejscowe (21:19). Powtórnie jednak zostały zaskoczone przez szalejącą Fedusio, która do ataku dodała asa serwisowego podsumowując 5.punktową serię swojego zespołu (21:24). Mimo punktowych zagrań Gawlak i Michalewicz, seta skończyła atakiem w linię Górecka (23:25)

Drugi set zaczął się od ofensywy Julii Szczurowskiej i pierwszy okres należał zdecydowanie do gości (2:7). Atakująca Grota Budowlanych dostała jednak pewnej zadyszki, zatrzymana w bloku został Twardowska i gospodynie doszły rywalki (9:9). Potem rozpoczęła się kilkuminutowa niemoc Jokera, dużo błędów własnych wynikających  głównie z niepewnego przyjęcia i po ataku Fedusio przyjezdne wyraźnie uciekły (10:16). Te kilka punktów zapasu już utrzymywało się do końca partii. Wprawdzie niepogodzona z wynikiem seta Rachkovska dwa razy punktowymi atakami doprowadziła do dojścia rywalek na odległość trzech punktów (19:22, 20:23), to podobnie jak w pierwszym secie miejscowym nadzieję na korzystny wynik odebrała Górecka (21:25).

Podłamane brakiem efektów w dwóch setach walki świecianki „wymiękły” już na początku trzeciej po dwóch asach Szczurowskiej (2:5). W kolejnym okresie ostatniego rozdania w tym spotkaniu Joker ugrał jeden punkt przy 7. gości (3:12) i wiadome było, że odwrócić role w tych zawodach będzie szalenie trudno. Grot Budowlani niczym tornado panoszyli się po świeckim obiekcie, a gospodynie dokładały kolejne błędy. Po dotknięciu siatki Gawlak i zepsutym ataku Oliveiry zaliczka przyjezdnych była już kosmiczna (6:20). Ambicja zawodniczek outsidera pozwoliła na znaczące zmniejszenie rozmiarów porażki z tym secie, ale już na nic więcej. Ataki Szczurowskiej zakończyły tą nierówną partię (16:25) i naturalnie cały mecz z zasłużonym zwycięstwem łodzianek (0:3).

Joker Świecie – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 21:25,16:25)

MVP: Monika Fedusio

Joker Świecie: Gawlak, Wystel, Senica, Brzoska, Michalewicz, Rachkovska, Skrzypkowska, Sikorska, Picussa, Kubacka, Oliveira, Zaborowska, Twardowska, Nowak, Jagła

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Szczurowska, Skomorowska, Łysiak