Ważne zwycięstwo nad Śląskiem odnieśli na finiszu 18. serii PKO Ekstraklasy piłkarze poznańskiej Warty. Na blisko trzymiesięczne rozstanie ze stadionem w Grodzisku Wielkopolskim pokonali wrocławian 2-1, opuszczając strefę spadkową.

Stroną dyktującą grę na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim byli wrocławianie. ich przewaga w polu mogła zostać zwieńczona na koniec pierwszego kwadransa. W 15. minucie poznańscy defensorzy wraz z bramkarzem tak interweniowali, że omal sami nie wbili sobie gola. W ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki z linii wyekspediował Ivanow. 10 minut później gospodarze już stworzyli zagrożenie pod właściwą bramką, a sytuacja zakończyła się golem. Prostopadłego podania do Zreľáka nie zdołał przerwać wślizgiem wrocławski obrońca, zaś strzał Słowaka z ostrego konta zaskoczył Putnocky’ego.

Po stracie bramki Śląsk nadal prowadził grę, a poznaniacy nie mieli żadnej ochoty korygować taktyki, czyhając na kolejne kontry. Klasyczna w tej materii akcja przeprowadzona została przez „Zielonych” w 53. minucie. Grzesik ponownie prostopadłą piłką obsłużył Zreľáka, ten wzdłuż pola karnego na czystą pozycję dograł do Matuszewskiego, któremu pozostało się wykazać precyzją i Warta podwyższyła zaliczkę na 2-0. W 68. minucie powinno być już po meczu. Aktywny Zreľák dostał podanie za plecy obrońców, oddał strzał, lecz pechowy – piłka trafiła w słupek i zakręciła się między nogami defensorów Wrocławia, nie wpadając do siatki.

Po akcji w 80. minucie wynik spotkania stał się sprawą otwartą. Centra Quintany w pole karne znalazła Lewkota, który głową pokonał Lisa. Zadrżały jeszcze serca kibicom Warty, ale po kontrze to ten zespół mógł się jeszcze pokusić o kolejnego gola. Kuzimski w dobrej okazji nie przechytrzył Putnocky’ego, natomiast dobitka trafiła w słupek. Za kilka minut okazało się, że ta sytuacja Wartą nie zachwiała. Po końcowym gwizdku sędziego poznańscy gracze cieszyli się z trzech punktów i opuszczenia strefy spadkowej.

Warta Poznań – Śląsk Wrocław 2-1 (1-0)

Zreľák 25,  Matuszewski 53. – Lewkot 80.

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Szymonowicz, Trałka, Matuszewski (82. Burman) – Papeau (82. Ławniczak), Kupczak, Kopczyński, Kiełb (67. Czyżycki, 90+6. Fiedosewicz) – Zreľák (82. Kuzimski).
Śląsk Wrocław: Putnocky – Janasik, Bejger, Lewkot, Golla, Stiglec (59. Garcia) – Sobota (76. Quintana), Schwarz, Makowski (90. Bukowski), Łyszczarz (59. Pich) – Expósito.