13. kolejka TAURON Ligi przebiega póki co pod dyktando faworytek. Po piątkowej wygranej Developresu, po trzy punkty do swoich kont dopisali też Grot Budowlani Łódź oraz Legionovia.

W Łodzi Grot Budowlani podejmowali #VoleyWrocław. W poprzedniej rundzie oba zespoły spotkały się w drugiej kolejce. Górą były wtedy wrocławianki, które wygrały spotkanie 3:2. Teraz podopieczne Mateusza Żarczyńskiego mają okres słabszej gry, łodzianki z kolei odniosły trzy zwycięstwa z rzędu i z pewnością będą chciały tę serię przedłużyć.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia wrocławianek 9:6, które dobrze spisywały się w ataku. Łodzianki, które do spotkania przystąpiły bez Anny Lewandowskiej i Zuzanny Góreckiej miały kłopot z rozegraniem skutecznej akcji na siatce i trener Jakub Głuszak poprosił o czas. Po powrocie na boisko gospodynie zaczęły odrabiać straty i w połowie seta doprowadziły do remisu 14:14. W kolejnych akcjach lepiej grały w polu zagrywki, wyprowadzały skuteczne kontry i przejęły kontrolę na boisku 20:17. Seta zakończyła Julia Szczurowska 25:20.

Druga partia wyglądała podobnie jak pierwsza. Na początku obie ekipy walczyły punkt za punkt, z niewielką przewagą wrocławianek 10:8. W połowie seta łodzianki odskoczyły na trzy oczka 16:13 i przejęły inicjatywę. Dobre przyjęcie pozwoliło rozgrywającej grać wszystkimi opcjami, punktowały Paulina Damaske, Julia Szczurowska i Weronika Centka. We wrocławskiej drużynie walczyły Andrea Kossanyiova i Marta Wellna, ale ich pojedyncze akcje to było za mało, aby dogonić rozpędzone gospodynie 22:16. Partia zakończyła się zwycięstwem łodzianek 25:18.

W trzecim secie łodzianki od pierwszych piłek narzuciły swój styl gry. Bardzo dobrze grały w obronie, wyprowadzały kontrataki i szybko odskoczyły rywalkom na pięć oczek 8:3. Podopieczne Mateusza Żarczyńskiego słabo grały w przyjęciu, popełniały błędy na siatce, a to kosztowało jej kolejne straty 14:8 i 19:9. Łodzianki były już nie do zatrzymania, wygrywając partię do 16.

Grot Budowlani Łódź wygrał z #VolleyWrocław 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Łazowska, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Szczurowska, libero: Skomorowska, Łysiak

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyova, Bałucka, Szady, Chorąża, Kocić, Kaczmar, Fedorek, Stancelewska, Adamek, Bodasińska

Drugi pojedynek był rozgrywany w Legionowie, gdzie miejscowe siatkarki czekał z pozoru łatwy pojedynek z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz. Rywalki postawiły jednak legionowiankom niespodziewany opór w dwóch pierwszych setach. W pierwszym minimalnie lepsze były siatkarki z Mazowsza, po zmianie stron na przewago wygrała drużyna z Kujaw. W kolejnych setach miejscowe podkręciły tempo gry i nie miały już żadnych problemów z bydgoszczankami, wygrywając już po raz dziesiąty.

IŁCapital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:15)

MVP: Yaprak Erkek

IŁCapital Legionovia Legionowo: Tokarska, Różański, Damaske, Szczyrba, Stefanik, Erkek, Dąbrowska, Tylska, Szymańska, Silva Franco, Gryka, Grabka, Kulig, Lemańczyk