Pierwsze w tym roku spotkanie żeńskiej TAURON Ligi liderki z Rzeszowa rozstrzygnęły na swoją korzyść, udzielając w Łodzi surowej lekcji ełkaesiankom przynajmniej w dwóch pierwszych setach spotkania 14. serii rozgrywek. Ostatecznie Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał w Łodzi 3-0 a kluczem do zwycięstwa poza pewną grą były punkty zdobywane seriami.

Dwa pierwsze sety były podobne do siebie. W pierwszym ekipa wicemistrzyń Polski prowadziła już 7:3, ale rywalki odrobiły straty doprowadzając do remisu 7:7. Wyrównana walka trwała do stanu 12:12, później zespół trenera Stephane Antigi zdobył z rzędu siedem punktów. Świetne zawody rozgrywała na lewym skrzydle Jelena Blagojević, asa dorzuciła Ana Kalandadze (12:19). Tak duża strata nie była już do odrobienia dla łodzianek, które ambitnie walczyły do końca broniąc czterech piłek setowych.

Drugą partię zespół trenera Michala Maska rozpoczął od prowadzenia 4:1, co pozwalało łódzkim kibicom mieć nadzieję, że miejscowe łapią właściwy rytm. Developres sukcesywnie zaczął niwelować straty. Przy stanie 7:6 przyjezdne znów popisały się punktową serią, zdobywając pięć oczek. Wyszły na prowadzenie, które stale rosło (13:7, 15:8, 20:12). Koncertowo grała już nie tylko kapitan Rysic, lecz również środkowa Anna Stencel. Ostatecznie ta partia poszła przyjezdnym jeszcze łatwiej (16:19).

W trzecim secie początkowo znów nieznacznie przeważały miejscowe. Przy prowadzeniu ŁKS-u 11:10 po raz kolejny ekipa trenera Antigi zdobyła sześć punktów z rzędu i wygrywała 16:11. Wydawało się, że będzie podobny scenariusz jak w dwóch pierwszych setach, ale łodzianki skuteczniej ruszyły do niwelowania strat. Dystans do wicemistrzyń Polski zmalał do „oczka” (15:16), a w końcówce miejscowe doprowadziły do remisu, ale nie udało się im wyjść na prowadzenie. Rzeszowianki swoją wyższość udowodniły przy trzeciej piłce meczowej, skończonej punktowym blokiem (25:27).

Rzeszowski zespół w każdym elemencie zagrał znakomite zawody i zasłużenie pozostał ekipą niepokonaną w delegacji.

ŁKS Commercecon ŁódźDevelopres BELLA DOLINA Rzeszów 0-3 (19:25, 16:25,25:27)

MVP: Jelena Blagojević

ŁKS Commercecon Łódź: Grajber, Pacak, Jukoski, Witkowska, Sobiczewska, Colombo, Ratzke, Gajer, Alagierska, Piasecka, Jones-Perry, Pieniak, Maj, Strasz

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Polańska, Honorio, Krajewska, Bagrowska, Blagojević, Stencel, Wenerska, Witkowska, Bajema, Rapacz, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Szczygłowska, Przybyła

Źródło: tauronliga.pl