Niezwykle zacięte spotkanie oglądali sympatycy siatkówki w Iławie. Indykpol AZS Olsztynprzerwał w starciu 16. serii PlusLigi serię porażek, wygrywając w pięciu setach ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Inauguracyjna partia od samego początku była zacięta i emocjonująca. Nieznacznie przeważali gospodarze ale nie udawało się im wypracować bezpiecznej przewagi. W końcówce goście zniwelowali straty do punktu, ale na więcej olsztynianie im nie pozwolili. Drugiego seta ekipa z Suwałk rozpoczęła od trzypunktowego prowadzenia, które powiększała. Po serii zagrywek Bartłomieja Bołądzia Ślepsk wygrywał 14:8, a za chwilę 16:8. Olsztynianie ruszyli do odrabiania strat i zdołali doprowadzić do remisu 20:20. Na więcej już nie pozwoliła ekipa trenera Andrzeja Kowala. Trzecią partię ekipa z Suwałk rozpoczęła od prowadzenia 5:2, ale olsztynianie szybko złapali kontakt punktowy (4:5). Przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się zbudować znaczącej przewagi. Przy remisie 22:22 gospodarze zdobyli dwa oczka z rzędu, a za chwilę za drugą piłką setową zamknęli tę cześć meczu. Olsztynianie w IV secie poszli za ciosem i zaczęli od prowadzenia 4:1, a za chwilę 8:2 i 13:6. Gdy akademicy wygrywali 21:16 wydawało się, że są na dobrej drodze do zainkasowania kompletu punktów ale goście nie dawali za wygraną i systematycznie zaczęli niwelować straty. Po asie serwisowym Cezarego Sapińskiego na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 22:22, a za chwilę to przyjezdni mieli piłkę setową. Pierwszą miejscowi obronili, ale przy kolejnej byli bezradni. Tie-break przez długi czas układał się remisowo. Przy zmianie stron gospodarze odskoczyli na dwa punkty i nie oddali prowadzenia już do końca.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3-2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12).

MVP: Karol Butryn