CHRISTIAN VITAL (z piłką) fot. Karol Makowski polski-sport.com

Czwarta kwarta w pierwszym meczu play off pomiędzy broniącym tytułu mistrzowskiego Kingiem Szczecin przesądziła o ich wygranej  Legią Warszawa. Ogromne problemy z skutecznością z gry miał lider stołecznej ekipy Christian Vital.

Spotkanie lepiej rozpoczęli legioniści, bo od prowadzenia 0:5 po akcji 2+1 Michała Kolendy. Po trafieniach zza łuku Holmana i Ponitki warszawianie uciekali jeszcze w pierwszej kwarcie na osiem oczek. King nie odpuszczał i szybko niwelował część strat do stanu 14:17. Jednak w odpowiedzi trafiali Vital z De Lattibeaudiere i to warszawianie prowadzili nawet 14:23. Aktywny Przemek Żołnierewicz próbował nadrabiać straty Kinga, ale to Legia prowadziła 19:25 po pierwszej kwarcie. Gdy po rozpoczęciu drugiej odsłony Aric Holman i Loren Jackson trafili po dwa razy zza łuku Legia odskakiwała nawet na jedenaście oczek. Gdy King próbował zmniejszać straty szybko był karcony przez legionistów zwłaszcza Jacksona oraz aktywniejszego w tym czasie Josipa Sobina. Gdy wspomniany Jackson trafił kolejny raz za trzy było nawet 54:40 dla gości.

Po zmianie stron trafiali Kyser z Woodsonem i to oni pociągnęli Kinga do odrabiania strat. Gdy swoje dołożył Tony Meier i Cuthberson przewaga gości malała do sześciu oczek.  Legia kontrowała rywali, ale to King łapał swoją grę. Mimo ośmiopunktowej zaliczki warszawian po trzydziestu minutach gry King nie stał na straconej pozycji. Wystarczyły niespełna cztery minuty i trafienia Mobleya oraz dwie trójki Woodsona i na tablicy wyników pojawił się remis 73:73. Gdy swoje dokładał Kyser i  King na moment na dwie minuty do końca spotkania wyszedł na prowadzenie 79:78. W końcówce ważne pięć oczek dorzucił Tony Meier czym przypieczętował wygraną szczecinian na inaugurację play off.

KING SZCZECIN –  LEGIA WARSZAWA  85:80  (19:25, 23:29,  20:16, 23:10) stan rywalizacji do 3 wygranych, 1-0 dla Kinga

King: Michale Kyser 16, Darryl Woodson 11, Zac Cuthbertson 11, Andrzej Mazurczak 10, Tony Meier 9, Przemysław Żołnierewicz 9, Michał Nowakowski 8, Kacper Borowski 7, Matt Mobley 4, Morris Udeze 0, Maciej Żmudzki 0.

Legia: Aric Holman 19, Christian Vital 14, Loren Jackson 14, Tyran De Lattibeaudiere 14, Marcel Ponitka 9, Josip Sobin 5, Michał Kolenda 5, Grzegorz Kulka 0, Raymond Cowels 0, Dariusz Wyka 0.