W zakończonym w Łodzi pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu CEV ŁKS Commercecon dość niespodziewanie uległ Mladost Zagrzeb 2-3. W dwóch pierwszych partiach chorwacki zespół wysoko zawiesił poprzeczkę łódzkim siatkarkom i zakończył je zwycięsko. Potem wydawało się, że „Wiewióry” są na najlepszej drodze do odwrócenia wyniku spotkania, lecz „spaliły” tie-breaka i chcąc myśleć o półfinale, w rewanżu za tydzień muszą wygrać.

W tabeli TAURON Ligi łodzianki zajmują piąte miejsce ze stratą trzynastu punktów do prowadzącego Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. W Pucharze CEV nie doznały jeszcze porażki. Najpierw wyeliminowały węgierski Swietelsky Bekescsaba, a następnie gładko pokonały CV Gran Canaria, co dało im awans do ćwierćfinału. W tej fazie rywalizacji brązowe medalistki TAURON Ligi przystąpią bez Ivny Colombo, z którą łódzki klub rozwiązał umowę.

W dotychczasowych meczach 1/4 finału CSM Volej Alba Blaj (Rumunia) pokonał Volero Le Cannet (Francja) 3:0 (25:19, 25:13, 25:15), a Urałoczka NTMK Jekaterynburg (Rosja) przegrała z Eczacibasi Stambuł (Turcja) 0:3 (19:25, 19:25, 21:25). W ostatnim ćwierćfinale zagrają niemieckie zespoły Allianz MTV Stuttgart i SSC Palmberg Schwerin.

Bardzo wyrównany set, po bardzo dobrym początku w wykonaniu zespołu gości, który prowadził 9:3. Jednak kolejny okres należał do łodzianek, która wyrównały i prowadziły minimalnie 16:15. I tak już było do końca, choć Mladost wyszła na prowadzenie 24:22. ŁKS Commercecon obronił jeszcze seta, ale przegrał z grze na przewagi. Dla Chorwatek Astrid Popić zdobyła sześć punktów. Były one lepsze na zagrywce 5-2, ale gorsze w bloku 1-5.

Drugiego seta lepiej zaczęły łodzianki, obejmując prowadzenie 8:5. W połowie partii było 16:15, ale w dalszej części partii już lepsze były przyjezdne. Najwięcej punktów dla Mladosti po dwóch setach – 11 – zdobyła Mika Grbavica.

W dwóch kolejnych setach łodzianki były wyraźnie lepsze. W trzecim po wyrównanym początku (8:6) gospodynie uzyskały dużą przewagę 21:12. ŁKS Commercecon wyrównał stan meczu i wydawało się, że doprowadzi do zwycięskiego końca. Jednak występ w tie breaku był nieudany. Chorwatki objęły prowadzenie 7:1 i do końca utrzymały korzystny dla siebie wynik.