W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała z Rosją 1:5 i pożegnała się z turniejem.

Przed spotkaniem z naszymi wschodnimi sąsiadami podopieczni Błażeja Korczyńskiego mieli teoretyczne szanse na awans. Aby myśleć o wyjściu z grupy Biało-Czerwoni musieli pokonać Rosjan i liczyć na niskie zwycięstwo Słowacji nad Chorwacją.

Od początku spotkania to nasi reprezentanci byli stroną dominującą i próbowali atakować rywali już na ich połowie. Niestety w szóstej minucie straciliśmy pierwszego gola, a na listę strzelców wpisał się Sokołov. W 16. minucie wynik podwyższył Davidov, a bramkę kontaktową zdobył Leszczak. Niestety na początku drugiej części spotkania straciliśmy trzecią bramkę, a w 29.minucie marzenia o zwycięstwie nad faworyzowaną Rosją prysły po tym jak piłkę w siatce po raz drugi w tym spotkaniu umieścił Chishkala. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Milavanov. Warto wspomnieć, że reprezentacja Rosji po raz ostatni z boiska jako przegrana w regulaminowym czasie gry schodziła w 2020 roku po porażce z Azerbejdżanem w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata.