Zaległe poniedziałkowe spotkanie 14. serii TAURON Ligi pomiędzy #VolleyWrocław a Energą MKS doda więcej pewności siebie kaliszankom w walce o fazę play-off. Ekipa z Kalisza wygrała 3-1 i wskoczyła do pierwszej „ósemki” a ozdobą zwycięstwa był ostatni set rozstrzygnięty grą na przewagi.

#VolleyWrocław do spotkania podszedł po serii sześciu przegranych. Od zwycięstwa nad Jokerem Świecie – podopieczne trenera Mateusza Żarczyńskiego nie są w stanie zanotować wygranej, choć zdarzają się mecze, kiedy to inicjatywa była po stronie wrocławianek. W nieco innych humorach do meczu przystąpiły kaliszanki. W prawdzie miały tylko jedną wygraną więcej, ale dwie z nich odniosły w ostatnich dwóch meczach. Cieniem na tym kładzie się przegrana pucharowa, ale po zmianie trenera – zespół z Wielkopolski zyskał nową jakość, którą pokazuje w każdym kolejnym meczu.

Oba zespoły walczą jeszcze o fazę play-off, a wygrana w poniedziałkowym meczu mocno przybliżyła Energę MKS. Tak jak przypuszczano mecz był, poza trzecią partią bardzo zacięty. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie Energa MKS prowadziła 22:20. Wrocławianki nie poddawały i odrabiały straty. Gra na przewagi w tym fragmencie zakończyła wynikiem 1-1. W czwartym secie #VolleyWrocław miał pilki setowe, ale swoje szanse wykorzystał zespół gości. W końcówce spotkania wyróżniły się Aleksandry – Cygan i Dudek. Ta ostatnia zdobyła w meczu 25 pkt.

#VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz 1:3 (24:26, 26:24,17:25, 27:29)

MVP: Aleksandra Dudek

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyiova, Bałucka, Szady, Pańko, Chorąża, Kocić, Kaczmar, Tobles, Fedorek, Stancelewska, Adamek, Bodasińska

Energa MKS Kalisz: Kwiatkowska, Drużkowska, Żurowska, Miechowicz, Kempfi, Łukasik, Gałkowska, Mucha, Cygan, Dudek, Kubacka, Kucharska, Gajewska, Wysokińska, Bałuk

Źródło: tauronliga.pl