Tenis
Fot:sopotopen.com

W spotkaniu ćwierćfinałowym Kamil Majchrzak pokonał rozstawionego z numerem drugim Włocha Lorenzo Musettiego i awansował do półfinału turnieju w indyjskim Pune.

Pierwszy set rozpoczął się od zwycięstwa gema do 0 w wykonaniu Majchrzak. W kolejnych gemach to rywal polskiego tenisisty miał problemy z wygraniem gema przy własnym podaniu i w szóstym gemie 26-letni Polak przełamał rywala wykorzystując pierwszego break pointa co powtórzy ponownie przy kolejnym gemie serwisowym rywala i ostatecznie zwyciężył w pierwszym secie 6:2.

W drugim secie gra była wyrównana i żaden z zawodników nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie o wygranej w drugim secie Musettiego zdecydował tie break w którym Włoch zwyciężył 7:5.

Decydujący trzeci set przypominał poprzedniego i żaden z tenisistów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jak się okazało kluczowy dla losów całego spotkania był dziewiąty gem w którym Majchrzak wykorzystał drugiego break pointa i przełamał rywala. W dziesiątym gemie przy własnym podaniu 26-latego wykorzystał trzecią piłkę meczową i mógł świętować zwycięstwo nad sklasyfikowanym na 66.pozycji w rankingu ATP tenisistą.

W walce o finał Majchrzak zmierzy się z Finem Emilem Ruusuvuorim.