Spotkanie 20. kolejki PKO Ekstraklasy w Gliwicach tylko w pierwszej odsłonie układało się względnie dla Piasta. Po zmianie stron gliwiczan ukąsił Kamil Grosicki a dobił Armeńczyk Vahan Bichakhchyan i Pogoń z zachowaniem formy sprzed zimowej przerwy pewnie wygrała na Górnym Śląsku.

Pierwsza połowa miała wyrównany charakter, a prowadzenie mógł uzyskać Piast. W 42. minucie dobre zagranie w pole karne otrzymał Mosór, lecz jego strzał został zablokowany. Obie bramki spotkania padły w drugiej części spotkania. W 60. minucie do siatki trafił Kamil Grosicki, który uderzał ze środka pola karnego. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Bichakhchyan, któremu wystarczyło jedynie dostawić nogę, by zakończyć kontrę swojej drużyny.

PKO Ekstraklasa – 20. kolejka                                                                                Piast Gliwice 0:2 Pogoń Szczecin                                                                     Bramki: 60′ Grosicki, 82′ Bichakhchyan

Piast Gliwice: Plach – J. Czerwiński, Huk, Mosór, Kądzior – Hateley (85′ Kaput), Chrapek (66′ Toril), Sappinen (66′ Wilczek), K. Vida (46′ Pyrka) – Katranis (78′ Holúbek), Konczkowski

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Mata – D. Dąbrowski, Żurawski (67′ Kucharczyk), Kowalczyk (76′ Kurzawa), Silva (67′ Łęgowski) – Zahović (84′ Parzyszek), Grosicki (76′ Bichakhchyan)