Lech

Wysokie zwycięstwo odniósł u siebie Lech Poznań.  W meczu 21. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy podejmował on Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.

Już po pierwszej połowie poznaniacy prowadzili 3:0. W 18. minucie piłkę na środek pola bramkowego wrzucał z prawej strony Velde, zaś głową do siatki skierował ją Ishak.

Kolejny gol dla Lecha padł w 27. minucie. Tym razem skutecznym uderzeniem sprzed linii pola bramkowego popisał się Kamiński.

Po upływie kolejnych dziesięciu minut bliskim gola kontaktowego byli przyjezdni. Świetne podanie z głębi pola otrzymał Grzybek. Zwiódł jednego z rywali, po czym znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie trafił w futbolówkę. Bramkę przed przerwą zdobyli natomiast miejscowi. Ładnym podaniem na szesnastym metrze obsłużonym został Ramirez. Ten ruszył między defensorami drużyny przeciwnej, znalazł się w sytuacji sam na sam i wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali swój popis strzelecki. Na czwarte trafienie czekali do 55. minuty. Z rzutu wolnego zagrywał Ramirez. Do piłki dopadł Kamiński, który zagrał wzdłuż linii bramkowej, po czym z najbliższej odległości gola zdobył Salamon.

Na tym Kolejorz nie poprzestał. Gol ustalający wynik meczu padł w 85. minucie. Po podaniu z głębi pola piłkę wzdłuż linii pola bramkowego zgrywał Ba Loua, zaś do pustej bramki skierował ją Kownacki.

Lech wygrał i na pewno nie odda prowadzenia w ligowej tabeli po tej kolejce. Obecnie ma na swoim koncie 45 pkt. Termalica jest na ostatnim miejscu.

PKO Ekstraklasa – 21. kolejka                                                                                    Lech Poznań – Termalica Bruk-Bet Nieciecza  5:0                                                      Bramki: 18′ Ishak, 27′ Kamiński, 44′ Ramirez, 55′ Salamon, 85′ Kownacki