Świątek tenis
fot: sportsnaut.com

W pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Dosze Iga Świątek pokonała Szwajcarkę Viktorię Golubić w trzech setach i awansowała do kolejnej rundy.

Najlepsza polska tenisistka w pierwszej rundzie miała wolny los i to szwajcarska tenisistka była pierwszą przeszkodą Świątek w turnieju w Dosze. Początek spotkania był wyrównany i w pierwszych pięciu gemach tenisistki wygrywały gema przy własnym podaniu. Pierwsze przełamanie miało miejsce w szóstym gemie gdy świątek po raz pierwszy wygrała gema przy serwisie rywalki co powtórzyła w ósmym gemie wygrywające pierwszego seta 6:2.

Drugi set rozpoczął się od trzech przełamani z rzędu jednak to 36. w rankingu WTA Szwajcarka jako pierwsza wygrała gema przy własnym podaniu i wyszła na prowadzenie (3:1). Świątek odrobiła straty jednak w kolejnym gemie niestety straciła własne podanie. Golubić wykorzystała atut własnego serwisu i zwyciężyła w drugim secie 6:3.

Trzeci set to powtórka z pierwszego gdzie w pierwszych czterech gemach zawodniczki wygrywały gemy przy własnych podaniach, a w piątym to Iga Świątek przełamała rywalkę by powtórzyć to w siódmym gemie i ostatecznie wygrywając decydującego seta 6:2.

W III rundzie Iga Świątek zmierzy się z Rosjanką Darią Kasatkiną.