W starciu ekip dołu tabeli 20. serii TAURON Ligi, Joker Świecie nie wykorzystał szansy do urealnienia szans na utrzymaniem, przegrywając w pięciu setach ze sklasyfikowanym dwie pozycje wyżej #VolleyWrocław. Wrocławianki tym samym są już pewne ligowej prolongaty, natomiast jeden punkt świecianek to mało, ale wciąż się tli w nich cień szansy na zachowanie ekstraklasy.

Było to spotkanie z kategorii tych za „6 punktów’. Sytuacja w tabeli jest ciągle niejasna. Z jednej strony Joker Świecie jest ostatnią drużyną, a szanse na utrzymanie w TAURON Lidze są matematyczne. Ale są i siatkarki ze Świecia chcą udowodnić, że i takie szanse można wykorzystać.

Przebieg pierwszego seta wskazywał, że wrocławianki łatwo wygrają. Okazało się, że mecz był długi, choć trzeci set zakończył się ownież łatwym sukcesem zespołu gości. W trzech pozostałych mieliśmy dużo walki. Nie było straconych piłek, trwała zacięta rywalizacja o każdy punkt. W czwartej partii #VolleyWrocław prowadził 21:19 i był na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów. Jednak dobry finisz Jokera doprowadził do tie breaka, w którym gospodynie miały przewagę 14:10 i straciły kolejno sześć punktów.

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Joker traci dwa punkty do przedostatnich Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Joker Świecie#VolleyWrocław 2-3 (16:25, 29:27, 13:25, 25:23, 14:16)

Joker Świecie: Gawlak, Wystel, Senica, Brzoska, Michalewicz, Raczkowska, Skrzypkowska, Sikorska, Zaborowska, Nowak, Jagła

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyiova, Szady, Kocić, Kaczmar, Robles Batista, Fedorek, Stancelewska, Bodasińska