Legia

W spotkaniu dwóch drużyn walczących o utrzymanie Legia Warszawa pokonała Górnika Łęczna 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Maciej Rosołek.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli zawodnicy mistrza Polski jednak uderzenie głową Lopeza wybronił Gostomski. Przed końcem pierwszej części boiska na uderzenie zdecydował się Śpiączka jednak piłka minęła bramkę strzeżoną przez Misztę. W 52.minucie Bartosz Ślisz wyprowadził Warszawian na prowadzenie jednak po analizie VAR, Szymon Marciniak nie uznał bramki. W 67.minucie zagranie z prawej strony boiska otrzymał Maciej Rosołek, który uderzył z pięciu metrów i pokonał Gostomskiego. W kolejnych minutach Legia kontrolowała przebieg spotkania i zapisała cenne trzy punkty w walce o utrzymanie.