W meczu 23. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzył się z AZS Olsztyn. Jastrzębianie bez większych problemów wygrali spotkanie 3:1.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Jastrzębskiego Węgla. Od samego początku Jastrzębianie atakowali, co przynosiło skutek. Szczególnie dobrze w ofensywie pokazał się Jan Hadrava. AZS Olsztyn nie potrafił się przeciwstawić gospodarzą, przez co przegrał pierwszego seta 21:25.

Kolejny set zmienił bieg wydarzeń na boisku. To Olsztynianie o wiele lepiej i skuteczniej się prezentowali. Jastrzębianie mieli duże problemy, żeby trzymać wynik. Ostatecznie musieli uznać w tej partii wyższość AZS Olsztyn, który wygrał 25:22.

W trzecim secie wydawało się, że to znów Olsztynianie będą górą. Z upływem seta jednak głównie dzięki świetnym zagrywką Jana Hadravy Jastrzębski Węgiel odzyskał rytm. Dobrze spisywał się także Tomasz Fornal, Rafał Szymura oraz Stephen Boyer. To wszystko złożyło się na wygraną w secie 25:20.

Ostatni akcent tego meczu był najbardziej wyrównany. Zarówno jeden jak i drugi zespół popełniał błędy. Mniej pomyłek popełnili Jastrzębianie, którzy zakończyli mecz mocnym zbiciem Wiśniewskiego pieczętując wygraną w tym secie 25:23 i w całym spotkaniu 3:1.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21;22:25;25:20;25:23)

MVP: Jan Hadrava

Jastrzębski Wegiel: Hadrava, Macyra, Szymura, Toniutti, Wiśniewski, Fornal – Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Clevenot

Indykpol AZS: Butryn, Poręba, Defalco, Jankiewicz, Averill, Andringa – Gruszczyński (libero) oraz Jakubiszak, Bakiri, Król, Siwczyk, Janiszewski