Ostatni takt fazy zasadniczej TAURON Ligi miał miejsce w Radomiu, gdzie E. Leclerc Moya Radomka Radom pokonała bez straty seta #VolleyWrocław. Choć mecz nie trwał długo, emocji w końcówce drugiego i trzeciego seta nie zabrakło.

W inauguracyjnej partii przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. O ile początek był w miarę wyrównany to z czasem zarysował się przewaga radomskiej ekipy, która sukcesywnie powiększała dystans. Wrocławianki popełniały sporo błędów własnych co było wodą na młyn dla rywalek. Zdecydowanie bardziej zacięty był set numer dwa, którego zespół z Wrocławia rozpoczął od prowadzenia 3:1. Później przez długi czas wynik oscylował w granicach remisu i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. W końcówce po asie serwisowym Robles zespół z Dolnego Śląska prowadził 19:16, ale miejscowe szybko zniwelowały straty. Po serii udanych zagrywek Murek Radomka prowadziła 23:21 i nie dała sobie już wydrzeć zwycięstwa. Nie mniej emocji było w trzeciej partii, która od początku przebiegała po myśli przyjezdnych. Radomianki doprowadziły do remisu 15:15 i od tego momentu rozgorzała walka punkt za punkt. W niej więcej opanowania i zimnej krwi wykazały miejscowe i zainkasowały komplet punktów.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – #VolleyWrocław 3-0 (25:18, 25:23, 27:25)

MVP: Alexandra Lazić

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Murek, Szczepańska, Wójcik, Zaroślińska-Król, Aelbrecht, Efimienko-Młotkowska, Kobus, Lazić, Biała, Moskwa, Skorupa, Witkowska, Adamek

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyiova, Bałucka, Szady, Pańko, Chorąża, Kocić, Kaczmar, Robles Batista, Fedorek, Stancelewska, Bodasińska

Źródło: tauronliga.pl