Mocnym akcentem rozpoczął fazę play-off mistrz kraju Grupa Azoty Chemik Police. Pokonał on w trzech setach UNI Opole, napotykając na mocniejszy opór rywalek tylko w drugiej partii. Te same sezony zaczynały również cały sezon, tyle że na parkiecie beniaminka z Opola. Wówczas padł identyczny wynik. W pierwszej ćwierćfinałowej fazie play-off gra się do dwóch zwycięstw.

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego zmierzyła się z beniaminkie TAURON Ligi, który uplasował się na ósmej pozycji. Gospodynie odniosły pewne zwycięstwo, obejmując w serii prowadzenie 1-0. Drugi mecz zaplanowano 11 kwietnia w Opolu.

Mistrzynie kraju pewnie wygrały pierwszego seta, ale opolanki nie oddały pola tak łatwo. Grupa Azoty Chemik objęła prowadzenie 4:1, ale UNI starało się całkiem udanie dotrzymywać kroku zdecydowanym faworytkom. Po bloku na Brakocević mieliśmy wynik 8:6. W połowie partii po ataku Bączyńskiej było 16:14. Niebawem przewaga wynosiła już tylko 18:17. Jednak w końcówce policzanki były już wyraźnie lepsze. Partię zakończył punktowy serwis Kowalewskiej.

Trzeci set to już gra jednostronna, choć początek był wyrównany. Opolanki najpierw objęły prowadzenie 2:1. Gospodynie szybko wyrównały i uzyskały minimalną przewagę. Od stanu 9:7 uzyskały serię punktów na 15:7 i było już po partii. Rozmiary zwycięstwa w trzeciej partii były mniejsze, ale od stanu 17:12 nie można było mieć wątpliwości, kto wygra. Policzanki złapały już swój rytm gry i zwyciężyły bez problemu. Brakocević-Canzian zdobyła 19 punktów, a po 11 dodały Martyna Czyrniańska i Agnieszka Kąkolewska.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Grupy Azoty Chemik Police

Grupa Azoty Chemik Police – UNI Opole 3-0 (25-21, 25-10, 25-18)

MVP: Jovana Brakoceviv- Canzian

Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska.

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Sieradzka, Bączyńska.

Źródło: tauronliga.pl