Siatkarze Projektu Warszawa w nietypowym okolicznościach wyskoczyli z pierwszej ósemki na finiszu rozgrywek i zamiast walczyć o mistrzostwo, przybyli do Lubina mierzyć się z Cuprum o 9. miejsce w ostatecznej klasyfikacji PlusLigi. Po ostatnich wydarzeniach zademonstrowali sportową złość i nie dali lubinianom żadnych szans.

W tym sezonie zespoły zagrały ze sobą dwukrotnie i w obydwóch meczach zwyciężyli warszawianie. W sumie oba zespoły mierzyły się 19 razy, 11 spotkań wygrywali stołeczni, a 8 lubinianie. Bilans setów jest jednak zbliżony 34:38. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole przeciwnika jest Dusan Petković (363 pkt), a w Cuprum Marcin Waliński (372 pkt).

Pierwszego seta pewnie wygrał Projekt. O tak wysokim wyniku zadecydowała przede wszystkim zagrywka zespołu gości oraz słabe przyjęcie gospodarzy. Projekt szybko objął wysokie prowadzenie, gdy Andrzej Wrona z przechodzącej zdobył punkt. Było 2:7. W połowie partii Projekt miał przewagę 15:9, która w dalszej części seta miała różny wymiar, a ostatni punkt zdobył Artur Szalpuk po mocnym uderzeniu.

W pierwszej akcji drugiej partii zatrzymany został Artur Szalpuk. Gospodarze dali wyraźnie znać, że nie zamierzają rezygnować ze zwycięstwa. Grali dobrze, prowadzili i ich przewaga wyniosła już 13:9. Jednak jak za chwilę okazało było to apogeum możliwości lubinian. Projekt zaczął odrabiać straty. Wyrównał na 16:16 i od tego momentu to podopieczni trenera Andrei Anastasiego dyktowali warunki. Stołeczny zespół odniósł i tym razem pewne zwycięstwo.

W trzecim secie projekt bardzo szybko osiągnął pułap piłek meczowych prowadząc 24:12. Jednak stołeczni mieli problemy ze skończeniem ostatniej akcji. Skrzydłowych i środkowych zastąpił Trinidad. Jego kiwka zakończyła spotkanie.

Drugie spotkanie rozegrane zostanie w stołecznej hali COS Torwar 22 kwietnia o godz. 20:30.

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)

MVP: Duszan Petković

Cuprum Lubin: Waliński, Maruszczyk, Gunia, Ferens, Bociek, Sekita, Pietraszko, Krage, Gierżot, Kaźmierczak, Stępień, Sas, Szymura