Tenis

Lidera rankingu WTA, Iga Świątek pokonała Niemkę Eve Lys 6:1, 6:1 i awansowała do trzeciej rundy turnieju w Stuttgarcie.

Polka w dniu dzisiejszym zadebiutowała jako liderka rankingu WTA i bardzo pewnie pokonała Lys, która do drabinki głównej dostała się poprzez kwalifikację. Najlepsza polska tenisistka była zdecydowaną faworytką spotkania i na korcie nie pozostawiła złudzeń 20-letniej niemieckiej tenisistce. Świątek rozpoczęła spotkanie od pięciu wygranych gemów z rzędu i pewnie wygrała pierwszego seta 6:1.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym Iga rozpoczęła spotkanie od pięciu wygranych gemów z rzędu notując trzy przełamania. Dość niespodziewanie w szóstym gemie Polka nie wykorzystała piłki meczowej i straciła własne podanie. Warszawianka jednak bardzo szybko, bo już w kolejnym gemie wróciła na właściwe tory wygrywając gema przy serwisie rywalki i bardzo pewnie awansowała do kolejnej rundy.