Mistrzynie kraju zademonstrowały w pierwszej potyczce półfinałowej TAURON Ligi mistrzowską formę. Grupa Azoty Chemik Police zwyciężyła na swoim terenie w trzech setach Grot Budowlani Łódź i w takiej dyspozycji drugie spotkani w mieście włókniarzy może być tylko formalnością.

Gospodynie dzisiejszego spotkania w ćwierćfinale pokonały UNI Opole w dwóch meczach bez straty seta. Trudniejszą drogę miały łodzianki, które w ćwierćfinale spotkały się z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Podopieczne Macieja Biernata musiały rozegrać trzy spotkania, aby awansować do strefy medalowej.

Spotkanie lepiej rozpoczęły policzanki. Po udanych akcjach Jovany Brakocević-Canzian, Martyny Czyrniańskiej oraz Igi Wasilewskiej zawodniczki Marka Mierzwińskiego odskoczyły rywalkom na cztery punkty 10:6 i kontrolowały grę. Łodzianki w początkowej fazie seta miały jedną punktującą zawodniczkę – Anę Cleger, która kończyła niemal wszystkie piłki. Było to jednak za mało, aby nawiązać walkę z dobrze dysponowanymi gospodyniami, które rozkręcały sie z każdą akcją 15:9. Przerwa, o którą poprosił Maciej Biernat nie pomogła jego zawodniczkom. Nadal miały kłopot z przebiciem się przez szczelny blok policzanek, słabo radziły sobie w obronie i kontrze. W końcówce seta gospodynie miały już dziewięć punktów przewagi 20:11. Atak Agnieszki Kąkolewskiej zakończył premierową odsłonę wynikiem 25:16.

W drugiej partii, po chwilowym prowadzeniu gospodyń 2:0, łodzianki poprawiły grę i w kolejnych to one punktowały 9:6. Bardzo dobrze spisywały się Paulina Damaske oraz Ana Cleger i przewaga Grot Budowlani rosła 13:8 i 15:8. W połowie seta o czas poprosił trener Marek Mierzwiński. Po powrocie na boisko policzanki zaczęły powoli odrabiać straty 17:14. Po ataku Igi Wasilewskiej na tablicy wyników był remis 18:18, a po błędach łodzianek to gospodynie miały dwupunktową przewagę 21:19, którą w ostatnich akcjach powiększyły do czterech oczek 25:21.

Set numer trzy okazał się ostatnim w pierwszym półfinałowym meczu. Policzanki na początku odskoczyły łodziankom na pięć oczek 8:3 i kontrolowały sytuację na boisku. Przyjezdne nie poddawały się i po udanych akcjach na siatce Anny Lewandowskiej oraz Justyny Kędziory zniwelowały część strat 9:7. Przez chwilę podopieczne Macieja Biernata dotrzymywały kroku gospodyniom 14:12, jednak w drugiej części partii punkty wpadały głównie na konto policzanek 22:16. Atak Bojany Milenković zakończył seta wynikiem 25:17.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Chemika

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3-0 (25-16, 25-21, 25-17)

MVP: Martyna Łukasik

Grupa Azoty Chemik Police: Drews, Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Skomorowska, Łysiak

Źródło: tauronliga.pl