Chrobry Głogów (fot. radomiak.pl)

W meczu 29. kolejki Fortuny I Ligi na stadionie w Łodzi ŁKS podjął Chrobry Głogów. Mecz bardzo długo nie obfitował w bramki. Ostatecznie w końcowych minutach szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście wygrywając 1:0.

W pierwszej połowie posiadanie piłki zdominowali Łodzianie. To jednak nie przynosiło dla nich zadowalających skutków. Nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę. Kiedy w końcu w 28. minucie piłka wpadła do siatki Głogowa za sprawą Ricardinho okazało się, że gol nie zostaje uznany z powodu spalonego. Chrobry Głogów również nie zachwycał. Jeden celny strzał na bramkę rywali nie mógł być szczytem marzeń.

W drugiej połowie oba zespoły polepszyły swoją grę. ŁKS Łódź przeprowadził liczne zmiany. W końcu więcej się działo pod polami karnymi. Doszło do tego po kilka strzałów. Zespoły zaczęły grać bardziej otwarty futbol. To nareszcie w 87. minucie zaprocentowało dla Chrobry Głogów golem Kolenca. Do końca spotkania nie więcej bramek już nie padło.

Chrobry Głogów dzięki temu zwycięstwu odskoczył na trzy oczka ŁKS Łódź. Zespoły zajmują kolejno piątą i szóstą lokatę w polskiej I lidze.

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

1:0 87′ J. Kolenc

ŁKS Łódź: Kozioł, Marciniak, Koprowski, Dąbrowski, Szeliga (77′ Bąkowicz), Rozwandowicz (46′ Kuźma), Dominguez (77′ Kowalczyk), Trąbka (69′ Jurić), Pirulo, Ricardinho, Kelechukwu (46′ Moreno).

Chrobry Głogów: Leszczyński, Ziemann, Praznovsky, Michalec, Tupaj, Mandrysz, Kolenc, Piła (90′ Iłków-Gołąb), Rzuchowski, Bochnak (90′ Pieczarka), Lebedyński.