Grot Budowlani Łódź ulegli drugi raz Grupie Azoty Chemik Police 0-3 w półfinałowej potyczce TAURON Ligi. Do finału awansowały więc policzanki i 1 maja rozpoczną na swoim terenie rywalizację o mistrzostwo kraju z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów, co będzie powtórką poprzedniego sezonu.

Pierwsze spotkanie pewnie wygrały broniące tytułu policzanki. Czy siatkarki Grotu Budowlanych odwrócą losy rywalizacji – pytano przed spotkaniem. W drugim meczu równie zdecydowane zwycięstwo odniosły zawodniczki Grupy Azoty Chemika.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Po wyrównanym początku (4:4) policzanki tak jak w poprzednich partiach zaczęły uzyskiwać wyraźną przewagę. Było m.in. 11:7 i 14:8. Jednak pod koniec seta łodzianki zaczęły odzyskiwać stracony dystans. Zaczęły grać cierpliwie, nie popełniały błędu. Grot Budowlani przegrywał 21:22 i odżyły nadzieje na odwrócenie rywalizacji. Jednak w następnej akcji Jovana Brakocević-Canzian przerwała fatalną passę swego zespołu, który wyszedł z niewygodnego ustawienia. Policzanki mogły cieszyć się z awansu do finału.

Dwa poprzednie sety Grupa Azoty Chemik pewnie wygrała. W połowie drugiego prowadziła np. 15:8. MVP spotkania została Marlena Kowalewska, która umiejętnie kierowała poczynaniami zespołu, ale też inne zawodniczki zasłużyły na wyróżnienie. Piętnaście punktów, a w tym siedem blokiem, zdobyła Agnieszka Kąkolewska. W bloku policzanki były lepsze 15-6, a na zagrywce 7-2.

Pierwsze mecze finału oraz o brązowy medal zostały zaplanowane na 1 maja.

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

MVP: Marlena Kowalewska

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Skomorowska, Łysiak

Grupa Azoty Chemik Police: Drews, Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel, Żurawska

Źródło: tauronliga.pl