Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Europy w Monachium w chodzie sportowym na 20 km. Polka uległa Greckiej zawodniczce Antigoni Ntrismpioti.

W chłodnej i deszczowej aurze odbywał się chód Pań na 20 km. Polska zawodniczka od pierwszych metrów wysunęła się na prowadzenie i przez pierwszy kilometr dyktowała tempo. Warunki sprzyjały zawodniczkom. Polka w trakcie kolejnych kilometrów usadowiła się w środku jedenastoosobowej grupki.

Na 10 km Katarzyna Zdziebło dostała pierwszy wniosek o dyskwalifikacje. Natomiast jej główna rywalka, Hiszpanka Perez miała na tym etapie już dwa wnioski o dyskwalifikacje. Po chwili Maria Perez odbywała już karę dwóch minut. Po półmetku zawodów prowadziła pięcioosobowa grupa zawodniczek. W tym gronie była Polka.

Na 18 km zaatakowała Greczynka Ntrismpioti, jak się później okazało, akcja była kluczowa. Ostatecznie pierwsze miejsce z czasem 1 godzina 29 minut i 2 sekundy zajęła Antigoni Ntrismpioti. Polska zawodniczka ukończyła na drugim miejscu ze stratą 16 sekund. Niemka Saiska Feige zajęła trzecie miejsce.