Czterdziesta ósma rakieta świata – Magda Linette postawiła trudne warunki rywalizacji wiceliderce światowego rankingu Arynie Sabalence. Stawką pojedynku był awans do trzeciej rundy turnieju w Madrycie. Polka przegrała 1:2.

Początek rywalizacji był wyrównany. W pierwszym secie przełamanie nastąpiło w trzecim gemie. Sabalenka wygrała swoje podanie na 3:1. W kolejnych gemach obie zawodniczki wygrywały swoje podania. Jednym z najbardziej emocjonujących był siódmy gem. Sabalenka nie wykorzystała trzech szans na przełamanie polskiej reprezentantki. Dziewiątego gema wygrała Linette przy swoim podaniu 40:0. Wiceliderka rankingu wygrała dziesiątą partię oraz pierwszego seta 6:4. W pierwszym secie Sabalenka miała cztery asy serwisowe przy jednym Linette. Druga rakieta świata w pierwszej odsłonie popełniła trzy podwójne błędy przy swoim podaniu.

Drugi set przebiegał pod dyktando Linette. Polska zawodniczka przełamała rywalkę w czwartym gemie obejmując prowadzenie 3:1. W tym czasie gem zakończył się wynikiem 40:0. Polka powiększyła przewagę przy własnym serwisie w piątym gemie. Polska szansę na 5:1 straciła w szóstej odsłonie. W tym czasie prowadziła już 40:0, lecz Sabalenka na swoją korzyść rozstrzygnęła pięć kolejnych piłek. O zwycięstwie w drugim secie zdecydowało własne podanie Polki i sukces 6:3.

Początek trzeciego seta był bardzo emocjonujący. Obie zawodniczki gemy wygrywały po stanie 40:40. Do ósmego gema walka toczyła się punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło przy stanie 5:3 dla Sabalenki. Druga rakieta świata wygrała seta 6:3 i cały mecz 2:1. Rywalki na korcie spędziły ponad dwie godziny. Najdłuższym był trzeci set trwający 47 minut. W trzeciej partii Sabalenka zanotowalą trzy asy serwisowe.