Piłka nożna

Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie w nowej lidze. Polak zdobył dwa gole dla Barcelony w meczu 2. kolejki hiszpańskiej La Liga. Duma Katalonii rywalizowała na wyjeździe z Realem Sociedad, z którym wygrała 4:1.

Real Sociedad rozpoczął sezon od zwycięstwa, natomiast Barcelona od remisu bezbramkowego z Rayo.

Tym razem Barcelona gola strzeliła bardzo szybko. Już w 1. minucie zabrała się z kontra. Lewą stroną biegł z piłką przez pół boiska Balde. Następnie wbiegł w pole karne i podał do środka przed pole bramkowe, skąd płasko z pierwszej piłki uderzył Robert Lewandowski.

Gospodarze wyrównali dość szybo, bo już w 6. minucie. Sytuację sam na sam wykorzystał Isak, który przelobował bramkarza.

Barcelona ponownie z prowadzenia mogła cieszyć się w 66. minucie. Z lewej strony płaski strzał w kierunku dalszego słupka oddał Dembèlé. W 69. minucie drugiego gola zdobył natomiast Lewandowski. Barcelona długo rozgrywała piłkę przed szesnastką. Następnie prostopadle w pole karne zagrał Pedri. Piłka odebrał Ansu Fati, który upadając podał do środka w kierunku nabiegającego z linii pola karnego Lewandowskiego. Polak dopadł do piłki, po czym pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Barcelona poszła za ciosem, bo już w 79. minucie było 4:1 dla Dumy Katalonii. Tym razem asystował będący tyłem do bramki Lewandowski. Polak zagrał w pole karne, zaś całość zwieńczył golem będący na czystej pozycji Ansu Fati.

La Liga – 2. kolejka
Real Sociedad – FC Barcelona 1:4 (1:1)
Bramki:
16′ Isak – 1′ Lewandowski, 66′ Dembèlé, 69′ Lewandowski, 79′ Fati