Lech Poznań
Foto; Marta Winnowicz

Lech Poznań pokonał w dwumeczu luksemburskie F91 Dudelange. Tym samym awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Mistrzowie Polski wygrali u siebie 2:0, więc w rewanżu mogli sobie pozwolić na nieco więcej spokoju. W pierwszej było to trochę za dużo, bo Kolejorz przegrywał 0:1. W 36. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Mehdi Kirch. Piłka po rykoszecie zmieniło nieco tor lotu, uderzyła w poprzeczkę, po czym wpadła do bramki strzeżonej przez Bednarka.

Sytuacja mogła być zupełnie odwrotna, ale w 21. minucie do w zasadzie pustej bramki nie trafił z czterech metrów Ishak.

Lech wyrównał w 61. minucie. Po kontrze bramkę z prawej strony pola karnego zdobył uderzający po krótkim słupku Joel Pereira.

W drugiej części drugiej połowy Lech szukał jeszcze bramek po bezpośrednich uderzeniach z rzutu wolnego. W 73. minucie zaskoczył płaskim uderzeniem obok muru Kwekweskiri. Zostało to jednak obronione i goście mieli rzut rożny. Kilka minut później z wolnego przymierzył Rebocho, ale na raty obronił to bramkarz gospodarzy.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. To oznacza, że wygranym dwumeczu został Lech Poznań. Mistrzowie Polski będą jedynym polskim zespołem w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.