Tenis
fot: randrlife.co.uk

Magda Linette odpadła z turnieju WTA 250 w Cleveland po przegraniu ćwierćfinałowego starcia z Rosjanką Samsonową.

Polka wygrała dwa pierwsze mecze tego turnieju.

Linette – Putincewa (KAZ) 6:4; 6:2
Linette – Cirstea (ROU) 6:4; 6:2

Tym razem to Linette przegrała w dwóch setach. Głównym atutem jej przeciwniczki okazał się wysoki procent wygranych drugiego serwisu. Rosjanka w pierwszym secie przełamała już w pierwszym gemie. Udało jej się obronić gema czwartego, gdy szansę na przełamanie miała Linette. Ostatecznie pierwsza partię Samosnowa wygrała 6:4.

Drugi set rozpoczął się podobnie, bo przełamaniem dla Rosjanki. Polka zdołała wyrównać na 2:2 po przełamaniu rywalki, ale w kolejnym gemie serwis Polki przełamała Samosnowa. Decydujące przełamanie nastąpiło w gemie dziewiątym, w którym wygrała Rosjanka, która w drugim secie zwyciężyła 6:3.

Liudmiła Samsonowa – Magda Linette 6:4 6:3