Kownacki
f95.de

Dawid Kownacki rozegrał kolejne świetne spotkanie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Zdobył bramkę, dokładając do tego asystę, a jego Fortuna Dusseldorf w ramach 6. kolejki II Bundesligi rozgromiła u siebie Jahn Regensburg 4:0. Spotkanie z trybun oglądał… selekcjoner reprezentacji Polski – Czesław Michniewicz.

Do 59. minuty widniał remis bezbramkowy, jednak w pewnym momencie piłkę w polu karnym otrzymał Dawid Kownacki. Polski napastnik był otoczony przez obrońców, więc podał do Daniela Ginczka, który bez problemu pokonał bramkarza gości.

6 minut później sam Kownacki zdobył bramkę, tym razem z rzutu karnego. Polak uderzył pewnie w lewą stronę bramki i podwyższył prowadzenie. Na placu gry przebywał 82 minuty i wysłał sygnał selekcjonerowi, by ten miał go na uwadze przy najbliższych powołaniach na Ligę Narodów.

Bilans „Kownasia” w tym sezonie to 6 zagranych spotkań, 3 strzelone gole i zaliczone 2 asysty. Fortuna plasuje się na 3. pozycji w tabeli, dzierżąc na koncie 11 oczek.