Piłka nożna

W 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski Cracovia rywalizowała na wyjeździe z ŁKS-em Łagów, który przez niespełna pół godziny cieszył się prowadzeniem. Ostatecznie awans do kolejnej rundy wywalczyła Cracovia, która wygrała 3:1.

Faworytem spotkania była oczywiście Cracovia, która na co dzień rywalizuje w Ekstraklasie. Początek sezonu ekipa z Krakowa miała udany, bo odnotowała trzy zwycięstwa. Ostatnie pojedynki są jednak mniej szczęśliwe. W 4 meczach Cracovia zdobyła tylko punkt. Łącznie ma 10 oczek, co daje 6. miejsce w ligowej tabeli.

ŁKS Łagów to zwycięzca Pucharu Polski 2021/2022 na szczeblu okręgowym w województwie świętokrzyskim. Obecnie występuje w grupie czwartej III ligi. Po 5 spotkaniach piłkarze tej drużyny mają 8 pkt, co plasuje ich na 6. lokacie. – Pierwszy raz wygraliśmy puchar okręgowy, który dał nam przepustkę na szczebel centralny. To trofeum zostanie z nami do końca, a teraz cieszymy się, że będziemy mogli gościć Cracovię. Przed losowaniem chcieliśmy trafić jakąś drużynę, która będzie w naszym zasięgu, z którą będzie można powalczyć, albo taką, którą goszcząc, będziemy mieli święto w Łagowie. To oczywiście starcie Dawida z Goliatem, Cracovia jest zdecydowanym faworytem – mówił dla Gazety Krakowskiej dyrektor klubu Wojciech Śmiech.

Gola otwierającego zdobyli w 11. minucie gospodarze. Na piłkę dograną w pole karne nadbiegał Chełmecki. Ten strzelił tuż przy słupki, po czym świętował zdobycie bramki.

Cracovia do wyrównania doprowadziła w 35. minucie. Gola po uderzeniu na dalszy słupek zdobył dla Pasów Kakabadze.

Gola na wagę prowadzenia Cracovia zdobyła w 59. minucie. Po dograniu w pole karne piłkę głową skierował do siatki Ghita. W doliczonym czasie gry krakowianie przypieczętowali zwycięstwo. Ze środka na lewą stronę zagrywał Makuch, zaś gola na 3:1 strzelił do niemal pustej bramki Konoplanka.