Iga Świątek wykonała zadanie i awansowała do trzeciej rundzie US Open. Polska zawodniczka pokonała 2:0 Amerykankę Sloan Stephens.

Polka od samego początku stała się narzucić swoje warunki gry, ale popełniała proste błędy. Zawodniczki powoli wchodziły w spotkanie, obie na początku straciły swoje podania. Natomiast wraz z upływem czasu gry kibice zobaczyli kilka widowiskowych wymian. Ostatecznie Iga Świątek wygrała pierwszego seta 6:3, wykazując większą dokładność w grze.

Drugi set to dwa przełamania z rzędu na korzyść Polki. Koncertowa gra dała Idze Świątek prowadzenie 4:0. Polska zawodniczka nie uniknęła błędów. Dała rywalce szansę na przełamanie powrotne, na szczęście tylko szansę. Set zakończył się wynikiem 6:2. W kolejnej rundzie Iga Świątek zagra z Amerykańską zawodniczką Lauren Davis.