Piast Gliwice pokonał 2-1 Lechię Dzierżoniów w 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Gliwiczanie od końcówki I połowy kontrolowali spotkanie z przedstawicielem dolnośląskiej, wschodniej  IV ligi, jednak w doliczonym czasie gry musieli bronić minimalnej zaliczki.

Wyjazd do Dzierżoniowa ekipy PKO Ekstraklasy, która w ostatnich latach wyraźnie na krajowym podwórku zaznaczył obecnością wydawał się formalnością. Lechia jednak postawiła twarde warunki, umiejętnie się broniąc i niemal do końca pierwszej części gry zachowując czyste konta. W 41. minuty Jorge Felix pokonał Szadego i gościa schodzili na przerwę z minimalnym prowadzeniem. Drugi gol dla Piasta został zdobyty w 66. minucie, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie Arkadiusz Pyrka. Gdy wydawało się, że w ekonomicznym stylu gliwiczanie dowiozą dwubramkowe zwycięstwo do końca, początkiem doliczonego czasu gry do siatki ekipy z ekstraklasy trafił Marcin Orłowski. Na więcej piłkarzom Lechii Dzierżoniów zabrakło już czasu i to Piast wyjechał z awansem do 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 1-2 (0-1)

Orłowski 90. (+1) – Felix 41., Pyrka 66.

Lechia Dzierżoniów: Szady – Juraszek, Łazarowicz, Chrapek, Rzepski (65. Bogacz), Wasilewski (83. Rytko), Chlipala (83. Galuba), Ciarkowski (65. Ostrowski), Zatwarnicki (87. Korzeniowski), Orłowski, Sadowski.
Piast Gliwice: Szymański – Reiner, Holubek, Munoz, Mokwa, Łuczak (46. Pyrka), Ameyaw (46. Tomasiewicz), Kaput, Sappinen (68. Kądzior), Toril (87. Kirejczyk), Felix.