fot: PZPS

Polska reprezentacja rozegrała w Katowicach sparing z Bułgarią. Polki wygrały swoje spotkanie 4:0. Obaj szkoleniowcy zdecydowali się na taki format spotkania.

W pierwszej szóstce wystąpiła po dłuższej przerwie Magdalena Stysiak. Stefano Lavarini liczy na występ tej zawodniczki w zbliżających się Mistrzostwach Świata. W dzisiejszym spotkaniu pokazała się z dobrej strony, walnie przyczyniając się do wygranej. Magdalena Stysiak zdobyła aż 21 punktów przy 59% skuteczności. Drugą punktującą w naszej drużynie okazała się być Olivia Różańśki, zdobywając 14 punktów.

Pierwsze dwa sety w dużej mierze były bardzo zbliżone. Polki musiały gonić wynik. Natomiast w samych końcówkach wychodziły na prowadzenie. W pierwszym secie od stanu 20:17 dla rywalek zdobyły sześć punktów z rzędu. Z kolei druga partia nie miała takiego maratonu punktowego. Polki przejęły inicjatywę od stanu 17:16. Do końca seta nie oddając prowadzenia,

Trzeci set od początku do końca Polki miały pod kontrolą. Kończąc z sześciopunktową przewagą. Bardzo dobrze w polu serwisowym odnajdowała się Olivia Różański w tej części spotkania. Z bardzo dobrej strony wyglądała współpraca na linii Joanna Wołosz Magdalena Stysiak.

Dodatkowy set rozpoczął się w całkiem nowym zestawieniu. Zmienione zostały kluczowe zawodniczki: Wołosz, Stysiak czy Różański. W ich miejsce pojawiły się zmienniczki, które również pokazały się z dobrej strony w sparingowym spotkaniu. Natomiast jutro obie drużyny rozegrają spotkanie rewanżowe.

Polska – Bułgaria 4:0 (25:23, 25:21, 25:19, 25:22)

Polska: Wołosz, Różański, Korneluk, Stysiak, Szlagowska, Witkowska, Stenzel (libero) oraz Wenerska, Fedusio, Alagierska-Szczepaniak, Gałkowska, Obiała

Bułgaria: Kitipowa, G. Dimitrowa, N. Dimitrowa, Czausewa, Atanasijević, M. Todorowa, Paszkulewa (libero)