Piłka nożna

W 4. kolejce hiszpańskiej Premiera Division FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Sevillą 3:0. Bramkę dla Dumy Katalonii zdobył Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski na liście strzelców wpisał się w 36. minucie. Lewandowski otrzymał świetne podanie z głębi pola na pole karne od Kounde. Polak przyjął piłkę klatką, a później sprowadził ją sobie do ziemi, by uderzyć nogą po koźle. Tym samym podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

Polak plac gry opuścił w 74. minucie, kiedy zamienił go Ansu Fati. Już wtedy Barca prowadziła 3:0. Minutę wcześniej Lewandowski miał świetną okazję na poprawienie dorobku. Był w sytuacji sam na sam i decydował się lobować bramkarza, ale ten końcówkami palców zdołał zgarnąć piłkę.